Obnova prvorepublikové vily

Tiché údolí v Roztokách u Prahy plní řada domů z první republiky. Patří mezi ně také vila Amálka, které osud příliš nepřál. Dlouhá léta byla využívána jako léčebna dlouhodobě nemocných. Vše se ale mění k lepšímu...

Společnost Intelstav zahájila rekonstrukci vily, která nyní patří soukromému investorovi, na začátku tohoto roku. Dlouhá léta bez řádné údržby, během kterých byla využívána jako nemocniční zařízení, nebo byla opuštěná, se podepsala na stavu všech konstrukčních částí. Nevyhnutelná kompletní rekonstrukce, během které zůstanou fakticky jen nosné konstrukce, vrátí objektu vzhled i účelnost pro rodinné bydlení. „Kromě rekonstrukce samotné vily přibude také podzemní garážové stání pro několik aut, bazén a přidružený hostinský domek,“ rekapituluje obsah projektu rekonstrukce hlavní stavbyvedoucí Josef Hedvik.
Stavební práce byly zahájeny bouráním příček, stropů, výplní a demontáží veškerých rozvodů inženýrských sítí. Stav původní střechy si vyžádal její kompletní snesení. „Zároveň s tím jsme celý objekt obnažili, abychom provedli izolace spodní stavby a zajistili základy v místě budování stavební jámy pro garážová stání,“ pokračuje s výčtem činností hlavní stavbyvedoucí. Nová garáž bude s vilou propojena v suterénu.
Hlavním cílem v letošním roce je objekt nově zastřešit a vyplnit stavební otvory. To bude klíčové pro to, aby rekonstrukce mohla během zimy pokračovat uvnitř objektu, kde jsou již hotové stropy.
Architektonický ráz vily se nebude příliš lišit od původní myšlenky. Nový majitel chce vilu zrekonstruovat do původní podoby z dvacátých let minulého století. Dílčích změn doznaly například jen některé okenní otvory.       
Složitá rekonstrukce objektu potrvá nejméně do konce příštího roku. Další informace z výstavby budeme přinášet pravidelně.

Partneři