• cz
  • en
  • Русский

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetický dům účinně sníží náklady na vytápění

Dosáhnout nízkoenergetického domu lze kvalitním návrhem a provedením stavebních postupů, především bez tepelných mostů...

Nízkoenergetický dům má potřebu tepla na vytápění nižší než 50 kWh/m2.rok. Oproti pasivnímu a nulovému domu nevyužívá tolik technických zařízení a nemůže dosáhnout tak vysokých úspor na vytápění. Přesto nízkoenergetický dům ke svému provozu potřebuje nízké množství energie a pomáhá tak snižovat zátěž životního prostředí a šetří nemalé peníze.

Výhodou jsou nízké poplatky za energii na vytápění, což snižuje závislost na nestabilním růstu cen za elektřinu a paliva. Oproti klasickým domům lze dosáhnout roční úspory na vytápění 50% a více. Efektivní konstrukce budovy udržuje komfortní teplotu v interiéru po celý rok. Méně technologií nevyžaduje tak intenzivní údržbu oproti pasivnímu a nízkoenergetickému domu. Zajímavostí je, že výstavba nízkoenergetického domu není vůbec drahá, dokonce je srovnatelná s klasickou výstavbou.

Obálka nízkoenergetické budovy udrží teplo uvnitř objektu v zimním období a zároveň nepustí horko z venku do interiéru v letním období. Vnější stěny jsou postaveny z nejmodernějších materiálů, které vyhoví vysokým požadavkům na tepelně-izolační vlastnosti. Nejčastěji se používají zdící materiály v kombinaci s tepelnou izolací. Samozřejmostí jsou tepelně-izolační okna společně s efektivním stínícím systémem. Velký důraz je kladen na konstrukční detaily, které rozhodují o úspěchu celého konceptu.

Velmi důležitý je důkladný integrovaný návrh nízkoenergetického domu i jeho precizní realizace. Naše firma Vás provede od návrhu nízkoenergetického domu, přes realizaci až po uvedení do provozu a následnou pravidelnou údržbu. Která je důležitá pro bezchybné fungování celého domu a snižuje riziko nepříjemných a nákladných poruch.

Partneři